GES Ekipte Hangi Taşlar Yerinde Raporu

Şirketinizde yerinde olan taşların oranını yükseltmek ister misiniz?

Bir şirketin kadrosunda yerinde olan taşlar oranı şirket için önemli bir anahtar başarı göstergesidir.

Alanda yaptığımız çalışmalara ve araştırmalara göre Türkiye’de yönetim ekiplerinde yerinde olan taşların oranı %20 seviyesindedir. Sizce bu oran şirketinizde % kaçtır?

Başarılı şirket demek taşları yerine oturmuş ekip demektir. Taşları yerine oturmuş yönetim ekibi cironun ve kârın yükselmesi, maliyetlerin düşmesi demektir. Taşları yerine oturmuş mali ve idari işler ekibi paranın, alacakların, borçların, vadelerin iyi yönetilmesi, memnun çalışanlar demektir. Taşları yerine oturmuş teknik-operasyon ekibi yüksek kaliteli ürün, hizmet, verimlilik, yenilik demektir. Taşları yerine oturmuş satış-pazarlama ekibi memnun müşteriler, yükselen pazar payı demektir.

Bu bağlamda, GES Yönetim Danışmanlığı olarak  20 yılı aşkın tecrübemizle, uluslararası geçerliliği kabul edilmiş Thomas Profil Analizi yöntemiyle yönetim, mali ve idari işler, teknik-operasyon, satış-pazarlama vb. departmanlardaki, pozisyonlarda, ünvanlarda nasıl bir davranış tarzıyla icra edilirse başarılı kabul edileceğini gösteren rol profillerini belirliyoruz. Mevcut yöneticilerin ve elemanların iş, stres ve doğal davranış profillerini bu rol profilleriyle karşılaştırıyoruz. Rol profiliyle doğal profili uyumlu olan kişileri gruplandırıyoruz ve şirkette ‘Yönetim Ekibinde Yerinde Olan Taşlar Havuzu’, ‘Mali ve İdari İşler Ekibinde Yerinde Olan Taşlar Havuzu’, ‘Teknik-Operasyon Ekibinde Yerinde Olan Taşlar Havuzu’, ‘Satış-Pazarlama Ekibinde Yerinde Olan Taşlar Havuzu’ oluşturuyoruz. Süreç içinde, işe alım, transfer, terfi, görev değişikliği, yedekleme, yeniden yapılanma kararlarıyla bu havuzların büyümesi doğrultusunda ‘Ekipte Hangi Taşlar Yerinde Raporu’ ve danışmanlığı sağlıyoruz.