Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı Aynı Dili Konuşuyor mu? - GES Yönetim Danışmanlık A.Ş.

Posted by | Haziran 21, 2016 | Genel | No Comments

Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı Aynı Dili Konuşuyor mu?

Durum :
Genel Müdür (GM), azimli, başarılı ve vizyon sahibi bir kişiydi. Genel Müdür Yardımcısı (GMY), alanında uzman, tecrübeli ve çalışkan bir kişiydi.

Sorun :
GMY, görev tanımı kapsamında “işi doğru bir şekilde yaptığını” düşünüyor ama özverili çalışmasının karşılığını neden alamadığını anlayamıyor ve endişeleniyordu. GM ise GMY’nin görev tanımının ötesinde vizyonu ve kendisinden beklenen rolü anlamadığını, “doğru işi yapmadığını” ve bu nedenlerle etkili olamadığını ve şirketin performansını aşağı çektiğini düşünüyordu.

Çözüm :
GES Yönetim Danışmanlığı olarak GM ve GMY ile birlikte ve ayrı ayrı toplantılar yaptık. GMY’nın vizyonu ve kendisinden beklenen rolü anlamasına ve oynamasına yardımcı olduk. İş gündemini, ekibi ve ekip içindeki rol ve görev paylaşımını bu bağlamda yeniden kurgulamasına ve yürütmesine odaklı profesyonel danışmanlık yaptık.

Sonuç :
GMY ve GM aynı vizyonu paylaşıyor ve aynı dili konuşuyor. Daha etkili bir tepe yönetici eldeki mevcut kaynaklarıyla daha iyi sonuçlar alıyor. GM, GMY’nin yaptığı bu dönüşümle örnek olduğunu ve şirketin performansını yukarı çektiğini düşünüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.