İlişki Koçluğu

Yaptıklarımız ile yapabileceklerimiz arasındaki farkı ilişki kalitemiz belirliyor.

Ailemizle ilişkilerimiz, iş ortamındaki ilişkilerimiz ruh halimiz, hissettiğimiz duygular (tatmin, güven, mutluluk, mutsuzluk, güvensizlik öfke, korku vb…) ve davranışlar üzerinde oldukça etkili.

Zaman zaman ilişkide olduğumuz kişiye verdiğimiz mesajlardan,  zaman zaman aldığımız mesajlardan emin olamıyor,  bu mesajları doğru anlayıp anlamadığımızla ilgili dürüst, tarafsız bir üçüncü gözden geribildirim alma ihtiyacı duyuyoruz.

Geribildirim kaynağımız yakın bir arkadaşımız, dostumuz veya akrabamız ise bizim paylaştıklarımızı kendi dünyası içinde yorumluyor ve ona göre bir değerlendirme yapıyor.

Bu 48 beden olan bir arkadaşımızın ceketini 54 beden birisine giydirmeye çalışmasıyla aynıdır.

Eğer geribildirim ihtiyacını karşılamazsak veya profesyonel bir ilişki koçu yerine yakın bir arkadaşımızla veya akrabamızla karşılamaya çalışırsak verdiğimiz kararların olumsuz sonuçlarıyla ve duygusal yükleriyle başbaşa kalma olasılığımız yüksektir.

İlişki Koçluğu bu bağlamda ihtiyaç duyduğumuz profesyonel geribildirimi sağlıyor, aldığımız ve verdiğimiz mesajları daha iyi değerlendirmenize, sinerjik, destekleyici, verimli ilişkiler kurmanıza ve sürdürmenize yardımcı oluyor, ilişki kalitemizi yükseltiyor.