Proaktif Yönetici Raporu

Şirketinizdeki proaktif yönetici oranını yükseltmek ister misiniz?

Bir şirketin yönetim kadrosundaki  proaktif yönetici oranı şirket için önemli bir anahtar başarı göstergesidir.

Alanda yaptığımız çalışmalara ve araştırmalara göre Türkiye’de yönetim kadrolarında proaktif yönetici oranı %20 seviyesindedir.

Sizce bu oran şirketinizde % kaçtır?

Proaktif  olmak, edilgen olarak değil etken olarak davranmak, olaylar, durumlar veya başkaları karşısında etkilenen olarak değil etkileyen olarak hareket etmek demektir. Proaktif yöneticilerle,  şirketin cirosu, kârı, sermayesi ve değeri artar, maliyetleri düşer, israf ve kayıpları azalır, iş heyecanı, istek ve gayret artar, çalışan ve müşteri memnuniyeti artar, performans yükselir. Bir şirketin yapacağı en büyük hata, proaktif  profili olmayan kişileri yönetici olarak atamak ve orada tutmaktır.

Bu bağlamda, GES Yönetim Danışmanlığı olarak 20 yılı aşkın tecrübemizle, uluslararası geçerliliği kabul edilmiş (104 ülkede ve 57 farklı dilde kullanılan) Thomas Profil Analizi  yöntemiyle, mevcut yöneticileri (adayları) değerlendiriyor, özel geliştirilmiş anketlerle yapılandırılmış görüşmeler yapıyoruz. Yöneticilerin İş, stres ve doğal davranış profillerini, yönetici nasıl bir davranış tarzıyla hareket ederse proaktif kabul edileceğini gösteren proaktif rol profilleriyle karşılaştırıyoruz. Rol profiliyle doğal profili uyumlu olan kişileri gruplandırıyor ve ‘Proaktif Yönetici Havuzu’ oluşturuyoruz. İşe alım, transfer, terfi, görev değişikliği, yedekleme, yeniden yapılanma  kararlarıyla bu havuzun büyümesi doğrultusunda ” Proaktif Yönetici Raporu” ve danışmanlığı sağlıyoruz.